Van egy csomó egészségőrült, aki csak természetes táplálékon él, de nem mozog, és borzalmasan néz ki. Aztán vannak mások, akik mennek, mint a golyó, de csupa szemetet esznek. A mozgás a király. A táplálkozás a királyné. Együtt övék a királyság. – írta egy amerikai fitneszguru, Jack LaLanne.
És természetesen sokáig szeretnénk élni. Azonban gyakran hozzátesszük ehhez a mondatunkhoz azt a kiegészítést, hogy „egészségesen”. De mit tehetünk annak érdekében, hogy egészségesen éljünk? A környezetünk megváltoztatásával próbálkozunk sokszor először. De azt a legritkább esetben tudjuk csak megváltoztatni, az idegesítő, stresszes dolgokat sem tudjuk elkerülni, ahogy a gondokat és az izgalmakat sem. Hiszen, ha ezt szeretnénk, akkor ott kellene hagyni a munkahelyünket, de legalábbis nem beszélni a munkatársakkal-főnökünkkel; nem szabadna tömegközlekedési eszközön utaznunk; és a családunkkal is a minimális érintkezésre kellene szorítkoznunk. Mivel ezek nagyjából kivitelezhetetlenek, így csak önmagunkban bízhatunk, és a környezet hatásaira való válaszreakcióinkon tudunk változtatni. Bagdy Emőke ajánlása alapján 4 lépést tehetünk meg kezdésképpen:
- Szervezetünket a tudatosan irányítható gondolatok útján helyesen tájékoztatjuk.
- Kíméljük a szervezetet az idegen anyagoktól, a kémiai szerekkel (drogokkal, gyógyszerekkel) való felesleges terheléstől, és természetes módszereket alkalmazunk a megsegítésére.
- Megóvjuk a túlméretezett reakcióktól azáltal, hogy beállítottságunkat, szemléletmódunkat, gondolkodásunkat megváltoztatjuk, így a szervezetre ható környezeti befolyásokat tompítjuk.
- Rendszeresen testi kondicionáló és relaxációs, lelki lazító-önerősítő tréninggel segítjük elő a természetes belső egyensúly helyreállítását és az erők felújítását.
Az első és a harmadik ponthoz szoktam napi segítséget nyújtani Menthai oldalamon a népszerű közösségi oldalon. A második pontot mindenki saját maga tudja kordában tartani, a negyedik ponthoz pedig az alábbiakban egy kis ízelítő:
„…az kell, hogy átadjuk magunkat a lefelé húzó erőnek – hajoljunk előre, lógassuk le karjainkat.. ez egy nehéz érzés… és most lassan, fokozatosan emelkedjünk fel – kezdjük a derekunkkal, kövesse a hát vonala… és végül a fejünk. Egyenesen állunk, szilárdan… – nem véletlen, hogy az oszlopot az ember saját gerincoszlopáról mintázta.” … „Ha most terpeszállásban és a karokat oldalra nyújtva állunk, megismerhetjük legnagyobb térbeli fizikai kiterjedésünket…Ha ilyenkor körvonalazzuk akár csak gondolatban is testünk határait, ugyanazt az elvet fedezhetjük fel benne, mint ami a tengericsillagban, az alma magházában vagy a rózsa sziromlevelében is megtalálható. Az ötös felépítést, amit az élet szimbólumának is neveznek. Így testünkben ősi idők nyomit fedeztük fel. Próbáljuk meg egyszer átélni azt az erőt, ami a tengericsillagban átjár… lazítsunk… majd álljunk egyenes tartással… lépjünk ki jobbra, majd bal karunkat nyújtsuk ki vízszintes irányba, ezt kövesse a jobb karunk oldalra nyújtása, majd kilépés a bal lábbal és fejünk felemelése. Mindannyiunkat átjár ez az ősi erő, mély áramlatok járják át a szervezetünket, a vérkeringés most a legharmonikusabb… Ismételjük meg pontosan ezt a mozgássort. Lassan és koncentrálva. Legalább ötször egymás után.”
Jó gyakorlást és jó egészséget kívánok mindenkinek testben és lélekben!
(forrás: Bagdy Emőke: Pszichofitness)
(képek: Pinterest)
További rövidebb-hosszabb lélekbonbonokért és érdekességekért látogass el ide: https://www.facebook.com/menthai.hu
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: