menthai

Tavaszi megújulás avagy nagyböjtölés felsőfokon

 

Sokféleképpen értelmezhetjük a tavaszi megújulást. Vehetünk új ruhákat, csináltathatunk új frizurát, de meg is tisztulhatunk testben és lélekben is.

 

Már az ókorban is találkozhatunk a szervezet belső tisztításának gyakorlatával, illetve a vallásos szertartásoknak is szerves része volt a testi és lelki böjt. Szinte valamennyi világvallás tanítója felszólítja követőit az ételektől való önmegtartóztatására. Például Jézus Krisztus negyven napig böjtölt a pusztában, de Buddha és Gandhi szintén hosszú böjtöket tartottak. Az iszlám vallás hívei a mai napig ramadán idején negyven napos böjtöt tartanak, valamint a keresztények is átvették a böjt szokását.

 

zoldsegsziv.jpg

 

A böjt ideje általában tavaszra esik, amikor a téli mozgásszegény időszak után a lelki megtisztulás mellett a szervezet salaktalanítása is esedékes.Egy átlagos, egészségesnek vélt ember nagy mennyiségű méreganyagot halmoz fel szervezetében. Számos betegségnek is lehet ez az alapja. A böjt az egyik legrégebbi gyógymód, mely elősegíti a szervezet megtisztulását, jótékony hatásával elősegíti védekező rendszerének működését. Önmagában semmiféle betegséget nem gyógyít meg, de elősegíti, hogy a szervezet öngyógyító mechanizmusait beindítsa és megfiatalítsa magát. A böjt során szervezetünk pihen, hogy ezt követően teljes erőbedobással gyógyíthassa saját magát.

 

yinyang.jpg

 

Olyan állapotot teremt a szervezetben, amely mozgósítja teljes életerőnket a felhalmozott mérgek eltávolítására. Hihetetlen csodákra képes az emberi szervezet, ha teljesen megvonják tőle az ételt. Agyondolgoztatott és túlterhelt belső szerveink a böjt során pihennek és regenerálódnak, életerőnk megújul és aktivizálódik, és egész testünk megszabadul az évek során lerakódott káros hulladék anyagoktól és mérgektől. Ilyenkor olyan szervetlen vegyi anyagok távoznak a szervezetből, amelyeket semmilyen más módszerrel nem lehet eltávolítani.

Számos jele lehet annak, hogy a szervezetben túl sok a salakanyag. Gyengének, fáradtnak, erőtlennek érezzük magunkat, fizikai- és szellemi teljesítményünk csökken. A böjtölés pihenést jelent a testnek, mely növeli az életerőnket. Minél nagyobb az életerőnk, annál hatékonyabban tudunk megszabadulni a szervezetet károsító mérgektől. 

 

masszazs.jpg

 

Amiképpen a testünkre, úgy a lelkünkre jótékony és tisztító hatással van a böjt. Ha fáradt a test, akkor a lélek sem szárnyal. De ha a lélek beteg, a testen belül is megjelennek az elváltozások. Az emésztőrendszer pihenése következtében az elme is élesebben működik. Képes lesz befelé figyelni. A belső csend révén tisztul a belső hallás. A böjt során az embert általában gyötrő és foglalkoztató gondok, vágyak, kívánságok lecsendesednek, így az ember, saját magától elvonatkoztatva, a lelki dolgokra is fogékonyabb lesz.

Ha a testünk és lelkünk is megtisztul, a fizikai megjelenésünk pozitív változása mellett a kisugárzásunk is sokkal ragyogóbb lesz. Könnyedebben, boldogabban tudjuk átadni magunkat a mindennapok apró örömeinek is.

Szóval itt a jó alkalom egy kis tavaszi nagytakarításra!

Szívesen segítek a lelki nagytakarításban mentálhigiénés tanácsadással, a testi megújulásban pedig a jótékony teljes thai-testmasszázzsal. Fordulj hozzám bizalommal elérhetőségeimen!

 

thai.jpg

 

(képek: Pinterest, forrás: Tomkó Bori és nyitottszemmel.hu)

További rövidebb-hosszabb lélekbonbonokért és érdekességekért látogass el ide: https://www.facebook.com/menthai.hu

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!