Azért, mert jön a Karácsony, még nem oldódik meg minden. De az ünnepek idején hajlamosabban vagyunk többet elnézni, tűrni. A félelem vagy a gyerekek miatt például. Azonban nem fognak emberek gyökerestül megváltozni, abbahagyni a másik bántását, verését, terrorizálását egyik pillanatról a másikra.
A családon belüli erőszakot nagyon nehéz sokszor beismerni vagy felismerni. A legtöbben nem merik bevallani még saját maguknak sem, hogy valami nincs rendben.
Meg fog változni. Nem mindig ilyen ám! Tudom, hogy szeret! Azért jó férj és jó apa…Én hozom ki belőle ezt. Én rontom el mindig, felidegesítem. Én vagyok a hibás.
És még hosszasan sorolhatnánk azokat a mondatokat, amikkel védik a bántalmazó családtagot. Sokszor a család sem tud róla, mert zárt ajtók közt történik minden, kívülről semmi sem látszódik. Főleg, ha nincsenek fizikális tünetek, nincs kék-zöld folt, seb, semmi.
Leggyakrabban a nőket és a gyermekeket érinti a családon belüli erőszak, de sajnos nem ritka az sem már, hogy a férfi az elszenvedője a terrornak.
A bántalmazás lehet testi és lelki és szóbeli egyaránt. A verbális és lelki erőszakot sokszor még nehezebb meghatározni, nincs külsérelmi nyom, csak sok belső seb, fájdalom, megaláztatás, szomorúság, csalódottság, érzelmi zsarolás. És beletörődés. De valóban muszáj beletörődni olyasmibe, ami nem emel, hanem lehúz, bánt és megaláz?
Az Ökumenikus Segélyszervezet a Vodafone-nal közösen készített egy kampányfilmet „Meddig mehet?” címmel, melynek az a célja, hogy felhívja a figyelmet arra, hogy felismerd azt a pontot, ami már nem fér bele.
A kisfilm a közelmúltban lett többszörösen díjnyertes, bezsebelt 1 arany Effie, 2 arany Prizma és Az év PR megoldása díjat is.
A Segélyszervezet által 2017 tavasza óta működtetett tanácsadói oldalon- www.meddigmehet.hu -konkrét segítséget is lehet kérni szakembereiktől, jogásztól, pszichológustól, szociális munkástól. És ami a legfontosabb, ANONIM módon, biztonságosan, teljes titoktartás mellett!
Számomra az erőszaknak semmilyen formája nem elfogadható!
Nézd meg ezt a videót és állítsd meg ott, ahol nálad már eléri a határt, ami már nem fér bele szerinted egy kapcsolatba.
Már azért többnyire a kapcsolat elején kiderül, hogy milyen a másik fél. Hogyan viszonyul hozzánk, hogyan beszél velünk, mennyire odaadó, gondoskodó, kedves, előzékeny, szeretetteljes, stb. Mindig vannak intő jelek! Figyelj oda, ha valami nem jó Neked és nem erre vágytál, akkor lépj!
Ha ismersz olyat, akit érint a videó, feltétlenül oszd meg vele, hogy segítséget tudjon kérni. Előzzük meg a bajt!
(fotó: Pinterest, videó: Ökumenikus Segélyszervezet)
További rövidebb-hosszabb lélekbonbonokért és érdekességekért látogass el ide: https://www.facebook.com/menthai.hu
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: